ایجاد و حذف گروه در Sophos


یک مدیر شبکه برای ایجاد نظم و سرعت بخشیدن به کار خود و همچنین کنترل موارد امنیتی از مدیران ارشد بخش های مختلف سازمان بخواهد تا برنامه های مورد استفاده را در دپارتمان خود مشخص نموده و سطح دسترسی کاربران را تعریف نمایند.

برای انجام این کار مدیر شبکه باید یک گروه در سوفوس ایجاد کند و تمامی کاربران مورد نظر را در این گروه وارد نماید


پس از ورود در صفحه اصلی از منوهای سمت چپ روی Authentication کلیک می کنیم . منوی Group را انتخاب کرده و روی کلید Add کلیک می کنیم.


همانگونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید:

در کادر Group Name با ید یک نام برای گروه انتخاب نمائید.

در قسمت Description می توانید در صورت نیاز توضیحات اضافی وارد کنید.

در قسمت Group Type نوع احراز هویت را برای این گروه مشخص می کنید. انتخاب Normal به منزله این است که کاربران موجود در این گروه نیاز به احراز هویت دارند و انتخاب Clientless یعنی نیازی به احراز هویت نیست.


در بخش policies با کلیک بر روی منوی آبشاری مقابل Surfing quota توانید محدودیت استفاده زمانی برای کاربران گروه تعیین نمائید.

اگر گزینه مورد نظر شما در این لیست نیست با انتخاب گزینه Create new که در بالای لیست با رنگ آبی مشخص شده می توانید محدوده دلخواه را اضافه کنید.

در صورت تمایل می توانید با کلیک بر روی نشانه مداد در مقابل هر گزینه موارد موجود را به دلخواه ویرایش کنید.در کادر Name با ید یک نام برای این quota جدید وارد کنید.

در کادر Description می توانید توضیحات مورد نیاز را اضافه نمائید.

در قسمت  Cycle type  با انتخاب Cyclic مشخص می کنیم که این quota به صورت دوره ای اجرا شود و با انتخاب non-Cyclic مشخص می کنیم که دوره زمانی خاصی مد نظر ما نیست.

اگر گزینه Cyclic را انتخاب کرده باشید قسمت Cycle hours فعال می شود که بر اساس نیاز باید تعداد ساعت و دقیقه در مقیاس روز، هفته، ماه و یا سال را مشخص کنیم.

در قسمت Validity و Maximum hours مشخص می کنیم که این quota حد اکثر برای چه مدت زمانی فعال بماند.با انتخاب گزینه Unlimited می توان بدون تاریخ پایان مصرف از آن استفاده کرد.

بعد از انجام تنظیمات روی دکمه Save کلیک کنید.

در بخش Access time به صورت کاملا جزئی تر می توانیم زمان استفاده را تعریف کنیم با کلیک بر روی منوی آبشاری کنار این گزینه تصویر زیر را مشاهده می کنید.


گزینه اول مجاز برای تمامی زمان ها.

گزینه دوم غیر مجاز برای تمامی زمان ها.

گزینه سوم مجاز فقط برای ساعات کاری.

گزینه چهارم غیر مجاز در ساعات کاری.

همانند مورد قبلی اگر گزینه مورد نظر شما در این لیست نیست با انتخاب گزینه Create new که در بالای لیست با رنگ آبی مشخص شده می توانید محدوده دلخواه را اضافه کنید.

در صورت تمایل می توانید با کلیک بر روی نشانه مداد در مقابل هر گزینه موارد موجود را به دلخواه ویرایش کنید.

در انتهای صفحه تنظیمات L2TP ، PPTP و... را با توجه به موارد نیاز انجام دهید و در آخر بر روی دکمه Save کلیک کنید.

برای حذف یک گروه از منوهای سمت چپ روی Authentication کلیک می کنیم ، منوی Group را انتخاب می نمائیم.گروه مورد نظر را انتخاب  و روی کلید Delete کلیک می کنیم.