نحوه پیکربندی گزارش‌ها در فایروالSophos XG

فایروال سوفوس این امکان را به شما می‌دهد تا گزارش‌ها را در قالب‌هایی متفاوت و در یک صفحه برای خود قرار دهید. این امر ، به مدیر شبکه امکان می‌دهد تا به سرعت به گزارش‌های موردنیاز خود دسترسی داشته باشد. حداکثر تعداد دسته بندی گزارش‌ها در این بخش 8 قسمت است.

برای انجام تنظیمات پس از ورود به کنسول مدیریتی Sophos از منوی سمت چپ روی Reports کلیک کنید و در صفحه باز شده از سمت راست بر روی گزینه  Show Reports Settings کلیک کنید.در پنجره جدید بر روی تب اول یعنی  Custom View کلیک کرده و بر روی دکمه Add کلیک کنید.

همانگونه که در تصویر بعد مشاهده می کنید در کادر Custom view  باید یک نام برای این Report تعیین نمائید . در قسمت Custom view description می توانید توضیحاتی در مورد این گزارش (report)  وارد نمائید.در قسمت Report Groups می توانید بر اساس نیاز خود نوع گزلرش را انتخاب نمائید .می توانید مشاهده کنید که هر آیتم دارای چندین زیر گروه می باشد که در صورت نیاز می توانید از آنها استفاده کنید و گزارش خود را به مواردی خاص محدود نمائید.


پس از انجام تنظیمات مورد نیاز روی دکمه save  کلیک کنید.


برای انجام تنظیمات زمانی و دریافت گزارش به وسیله ایمیل وارد تب دوم یعنی Report Scheduling شده و روی دکمه Add کلیک کنید.1.پس از ورود به صفحه جدید در قسمت بالای صفحه باید Report  را انتخاب کنید.

2.باید یک نام مناسب انتخاب نمائید.

3.در صورت نیاز می توانید توضیحات تکمیلی در زمینه این محدوده زمانی را وارد نمائید.

4.یک آدرس ایمیل که گزارش ها باید به آن ارسال شود.

5.تعیین نوع گزارش که بر اساس گروه بندی تعیین شده در تنظیمات تب قبلی یعنی Custom view و یا بر اساس Bookmark انجام گیرد.

6.گروهی که در تب Custom view انتخاب کرده ایم باید در این بخش انتخاب شود.

7.تعیین دریافت ایمیل به صورت روزانه و یا هفتگی.

8.ایمیل ارسالی مربوط به فعالیت های روز قبل باشد و یا مربوط به فعالیت های روز جاری. اگر در مرحلفه قبل گزینه weekly را انتخاب کرده باشید این قسمت به شما نمایش داده نمی شود.

9.ایمیل ارسالی در چه ساعتی از روز ارسال شود .می توانید عددی بین 1 تا 24 بر حسب ساعات شبانه رزوز انتخاب نمائید.

10.اگر در مرحله هفتم گزینه weekly را انتخاب کرده باشید در این قسمت باید تعیین کنید در چه روزی از هفته این ایمیل ارسال شود.

 پس از اتمام تنظیمات روی دکمه Save کلیک کنید.