طریقه نصب فایروال سوفوس

نصب فایروال سوفوس بر روی کیس یا سرور

شاید شما بنا به هر دلیل قادر به تهیه دستگاه فایروال سوفوس نباشید و مایل باشید تا از این فایروال قدرتمند بر روی یک کیس یا سرور استفاده نمائید.

حداقل سخت افزار مورد نیاز برای این کار به شرح زیر است:

CPU: AMD Dual-Core T56N

RAM: 4GB

HDD: 16GB

NIC: 2

برای شروع کار و دانلود فایل Iso لینک زیر را در مرورگر خود کپی کنید و با زدن کلید Enter وارد صفحه مورد نظر شوید.

https://secure2.sophos.com/en-us/products/next-gen-firewall/free-trial.aspx


همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید باید مشخصات مورد از یعنی نام، نام خانوادگی و ایمیل خود را وارد کنید و بر روی دکمه Next کلیک کنید.


در صفحه‌ای که برای شما باز می‌شود باید نوع فعالیت شغلی، شماره تماس و نام شرکت را وارد کنید و در پایان بر روی کلید Submit کلیک کنید.

پس از تائید صفحه ای برای شما باز می شود که نسخه های مختلف سیستم عامل سوفوس برای پلت فرم های مختلف قابل دانلود می باشد. اگر تمایل به نصب این فایروال بر روی سرور یا کیس های سری Intel دارید در همین صفحه در قسمت Other Installers باید XG Firewall software for Intel Hardware  را انتخاب کنید و روی دکمه Download کلیک نمائید.صبر کنید تا دانلود فایل  XG Firewall v18 MR-1-Build396 با حجم تقریبی 541 مگابایت به اتمام برسد.

در این مرحله باید فایل دانلود شده را بر روی یک فلش منتقل کنیم. برای این کار می توانید از نرم افزار های متععد برای بوتیبل کردن فلش استفاده نمائید. تصویر زیر مربوط به نرم افزار Rufus می باشد که دارای حجم کم، عدم نیاز به نصب و کاربری بسیار ساده و آسان می باشد.


همانگونه که ملاحظه می کنید در قسمت Device باید فلش USB را انتخاب نمائید و با کلیک بر روی دکمه Select  می‌توانید مسیر فایل دانلود شده را وارد کنید. برای شروع فرآیند روی دکمه Start  کلیک کنید.

پس از آماده شدن فلش آن را به سرور یا کیس مورد نظر برای نصب وصل کنید و از Bios نحوه بوت آن را از طریق فلش قرار دهید.

پس از بوت شدن دستگاه به وسیله فلش پیامی برای شما نمایش داده می شود مبنی بر اینکه قبل از شروع پروسه نصب تمامی اطلاعات روی این پارتیشن پاک می شود. برای ادامه کار باید کلید Y را فشار دهید.

در این زمان نصب شروع شده و به صورت خود کار ادامه می بابد. شما باید منتظر بمانید تا نصب کامل شده و تصویر زیر برای شما نمایش داده شود.

باید کلیدY را بزنید تا سیستم یک بار ریست شود.

این مرحله ممکن است چند دقیقه طول بکشد.اما پس از Load شدن مجدد سیستم شما می توانید با وارد کردن پسورد وارد سیستم شوید.

همچنین می توانید با استفاده از یک سیستم و وارد کردن  IP:172.16.16.16:4444  از طریق وب به فایروال متصل شده و تنظیمات اولیه را انجام دهید.


آموزش نصب فایروال Sophos XG بر روی VMware

برای شروع کار باید لینک زیر را در مرورگر خود کپی کنید و با زدن کلید Enter وارد صفحه مورد نظر شوید.

https://secure2.sophos.com/en-us/products/next-gen-firewall/free-trial.aspx


همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید باید مشخصات مورد از یعنی نام، نام خانوادگی و ایمیل خود را وارد کنید و بر روی دکمه Next کلیک کنید.


در صفحه ای که برای شما باز می شود باید نوع فعالیت شغلی، شماره تماس و نام شرکت را وارد کنید و در پایان بر روی کلید Submit کلیک کنید.

پس از تکمیل اطلاعات خواسته شده و ورود به صفحه دانلود باید گزینه XG Firewall for VMware  را انتخاب کنید و بر روی دکمه Download کلیک کنید.

پس از اتمام دانلود فایل را  Extract کرده و در یک پوشه با نام مناسب ذخیره کنید.

با استفاده از IP مربوط به Vcenter  در مرورگر و انتخاب لینک vspher web client (flash) ، با وارد کردن یوزر و پسورد و زدن دکمهLogin   وارد محیط تنظیمات شوید.

نکته مهم: دقت کنید اگر در این مرحله لینک vSphere Client (HTML5) - partial functionality را انتخاب کنید قادر به انتخاب فایل دانلود شده از روی سیستم نمی باشید و در کل بعضی از قابلیت ها قابل استفاده نیستند.


هاست مورد نظر را از منوی سمت چپ انتخاب کنید وارد تب vms شوید و از منوی Actions در بالای صفحه گزینه Deploy OVF Template را انتخاب کنید


تیک گزینه Local file را بزنید و با استفاده از کلید Brows فایل دانلود شده روی سیستم را آدرس دهی کنید و دکمه Open  را بزنید. در صورت اطمینان از صحت فایل انتخاب شده می توانید بر روی دکمه Next کلیک کنید.

در هنگام انتخاب باید فایل های  sf_virtual.ovf و sf_virtual-disk1.vmdk و sf_virtual-disk2.vmdk هر سه با هم انتخاب و سپس دکمه Open  را بزنیددر غیر این صورت با پیام خطا مواجه خواهید شد.

پس از تعیین یک نام مناسب در کادر بالا و تعیین محل ذخیره  این فایل OVF روی دکمه Next کلیک کنید.هاست و کلاستری که قرار است محل استقرار این فایل OVF باشد را انتخاب کرده و روی دکمه Next کلیک کنید.

در این مرحله به طور خلاصه مشخصات فایل دانلود شده ، حجم فایل و همچنین میزان هارد درایوی که به آن اختصاص داده شده را مشاهده می کنید .

در قسمت select virtual disk format باید فرمت هاردی که می خواهید به این ماشین مجازی اختصاص دهید را تعیین کنید  .

Thick Provision Lazy Zeroed : به این فرمت فلت Flat نیز گفته می شود و فرمت پیش فرض vMware برای دیسک مجازی است.
 
در این حالت تمام فضای در نظر گرفته شده به دیسک مجازی اختصاص داده می شود و در زمان ایجاد دیسک مجازی اطلاعات موجود در دیسک پاک نمی شود و تنها غیر قابل دسترسی می شوند (شبیه به زمانی که یک فایل پاک شده ولی در RecycleByn ویندوز قابل دستیابی است.) تا زمانی که اولین بیت روی آن نوشته شود به همان شکل باقی می ماند و شانس ریکاوری اطلاعات قبلی در این روش بسیار بالاست. در این روش به دلیل فرمت نشدن سرعت ایجاد دیسک نیز بیشتر است

Thick Provision Eager Zeroed : در این نوع از دیسک مجازی نیز مثل حالت پیش فرض تمام فضای در نظر گرفته شده به دیسک مجازی اختصاص داده می شود با این تفاوت که اطلاعات قبلی دیسک اصطلاحا Zeroed Out و غیر قابل بازیابی می شود.زمان ایجاد این فرمت از سایر روشها بیشتر است.

Thin Provisionدر این فرمت تمام فضای دیسک به طور واقعی به ماشین اختصاص داده نمی شود به طور مثال اگر یک دیسک 300 گیگ داشته باشیم و 300 گیگ آن را با فرمت Thin به اولین ماشین بدهیم برای ماشین مجازی بعدی نیز 300 گیگابایت دیسک در دسترس داریم و تازمانی که مجموع مصرف ماشینها به 300 نرسد دیسک برای همه قابل استفاده است. از این فرمت دیسک مجازی زمانی استفاده می شود که مقدار دیسک محدود باشد و با قاطعیت امکان تعیین مقدارد مورد نیاز هر ماشین وجود نداشته باشد.

در قسمت میانی مشخص می کنیم فضای مورد نیاز این ماشین مجازی از کدام Data Store تامین شود.

در آخر روی کلید Next کلیک کنید.در این بخش باید شبکه های مورد استفاده را انتخاب و روی دکمه Next کلیک کنید.


در این بخش خلاصه ای از تنظیمات انجام شده را مشاهده می کنید. در صورت تائید می توانید روی دکمه Finish کلیک کنید. با کلیک روی این دکمه نصب XG Firewall به طور خود کار آغاز می شود.