نحوه ی ایجاد پسورد برای Kaspersky endpoint securityاز طریق کنسول مدیریتی کسپرسکی(KSC)

گاهی اوقات ممکن است موقع بررسی کلاینت ها روی کنسول یک کلاینت به صورت  مشاهده می شود و زمانی که روی آن کلیک کنید پیام های خطای Not Connection For A Long Time و یا اجرا نشدن Task  های تعریف شده بر روی گروه مورد نظر را ملاحظه کنید.اگر سیستم کلاینت را بررسی نمائید مشخص می شود که کاربر آنتی ویروس سیستم خود را غیر فعال و یا حذف کرده است. برای اینکه این دسترسی ها از کاربر عادی گرفته شود باید اقدام به تعریف پسورد نمائید .

برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال نمائید.


1.کنسول مدیریتی کسپرسکی را باز کنید سپس مطابق شکل زیر روی Policies کلیک کنید سپس از پنجره ی رو به روی آن روی Policy مورد نظرتان دبل کلیک کنید.2. از منوی سمت چپ General settings  را انتخاب و به قسمت Interface بروید و در منوی سمت راست به قسمت Password protection  بروید و روی settings کلیک کنید.3.تیک گزینه ی Enable password protection را بزنید. در اینجا دو نام و گروه کاربری به صورت پیش فرض وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید برای این کار روی KLAdmin دبل کلیک کنید .4. مطابق شکل زیر می توانید برای یوزر KLAdmin با کلیک روی گزینه ی Password و تایپ پسورد دلخواه و زدن گزینه ی ok پسورد را ایجاد کنید. همچنین می توانید نام کاربری KLAdmin را به نام دلخواهتان نیز تغییر دهید.5. اگر می خواهید به یوزرهای موجود در دامین دسترسی دهید می توانید مانند شکل روی گزینه Add کلیک کنید سپس Select را بزنید و از پنجره ی باز شده یوزر مورد نظرتان را جستجو کنید و سپس روی ok کلیک کنید.6. هنگامی که یوزر انتخاب شد می توانید سطح دسترسی آن را با انتخاب گزینه های موجود تعیین کنید و سپس روی ok کلیک کنید.

به عنوان یک پیشنهاد، بهتر است گزینه Select Allدر پائین صفحه انتخاب شود تا دسترسی کاربر به اموری که توسط آنتی ویروس کنترل می شود سلب گردد.

برای اینکه دسترسی حذف آنتی ویروس را از کاربر بگیرید باید برای این موضوع هم یک پسورد تعیین نمائید . مراحل انجام کار به صورت زیر است.

در کنسول کسپرسکی در سمت چپ صفحه، گزینه Advanced را انتخاب کرده و از بخش Remote Installation گزینهInstalltion Package را انتخاب کرده و روی پکیج مربوط به Agent راست کلیک می کنیم و گزینه Properties را می زنیم.


در پنجره باز شده از قسمت چپ صفحه روی گزینه Setting  کلیک می کنیم و در قسمت راست صفحه تیک گزینه Use Uninstall Password  را می زنیم.با فشردن کلید  Modify پنجره ای باز می شود که در آن می توانید پسورد مورد نظر خود را وارد کنید.پس از اتمام کار بر روی دکمه OK کلیک کرده و از محیط تنظیمات خارج شوید.