Device control  با محدود کردن دسترسی کاربر به دستگاههایی که روی رایانه نصب شده یا به آن متصل هستند ، امنیت داده های محرمانه را تضمین می کند  و شامل موارد زیر می شود:

  • دستگاه های ذخیره سازی داده (hard drives, removable drives, tape drives, CD/DVD drives)
  • ابزار انتقال داده(modems, external network cards)
  • دستگاه هایی که برای تبدیل داده به Hard copyطراحی شده اند.(Printers)
  • Connection buses(USB, FireWire, and Infrared)


برای اعمال تنظیمات بالا مراحل زیر را انجام دهید:

1.کنسول مدیریتی کسپرسکی (KSC) را باز کنید و از منوی سمت چپ در قسمت Policies ،پالیسی مورد نظر را انتخاب و روی آن دبل کلیک کنید.2.از قسمت Security control گزینه ی Device Control  را انتخاب کنید.درمنوی سمت راست لیست Deviceهایی که در ابتدای آموزش توضیح داده شد نشان داده می شود. 3. در قسمت Access هر کدام از Device هایی که می خواهید دسترسی را تغییر دهید کلیک کنید(در اینجا ما Removable drivers را انتخاب کردیم).در این قسمت می توانید یکی از سه گزینه Allow,Block وDepends on bus را انتخاب کنید.با انتخاب گزینه Allow دسترسی به طور کامل باز می شود ،اگر Block را انتخاب کنید دسترسی به آن Device بسته می شود.اگر می خواهید دسترسی فقط برای یوزرهای خاصی باز باشد گزینه ی Depends on bus را انتخاب کنید.
4.گزینه ی Depends on bus را انتخاب و روی آن دبل کلیک کنید. در پنجره ی باز شده بر روی گزینه ی Add کلیک کنید.5.در پنجره ی باز شده یوزر یا گروه مورد نظر را وارد کنید و روی OK کلیک کنید.6.یوزر یا گروه مورد نظر به لیست اضافه شد،روی آن کلیک کنید و از قسمت پایین پنجره (Rights of the …) دسترسی مورد نظر خود(Read/write)  را تیک بزنید و روی Ok کلیک کنید.