رفع مشکل Device has become unmanaged روی کنسول


گاهی اوقات ممکن است هنگام بررسی کنسول متوجه شوید بعضی از سیستم ها دارای وضعیت critical و به شکل   نمایش داده می شوند.وقتی روی سیستم مورد نظر کلیک کنید، نوار باز شده در سمت راست نشان دهنده دو پیام خطاست که در شکل زیر مشاهده می کنید.روی سیستم راست کلیک کرده و Properties  را انتخاب کنید ودر پنجره بازشده از قسمت چپ صفحه گزینه Applications را انتخاب کنید.


همانند تصویر بالا مشاهده می کنید که آنتی ویروس و Agent غیر فعال شده اند و کلید های فعال سازی نیز به درستی کار نمی کنند.

اگر در این هنگام وضعیت آنتی ویروس را روی کلاینت مورد نظر بررسی کنید مشاهده می کنید که ظاهرا همه چیز نرمال است و روی سیستم کلاینت پیام خطایی وجود ندارد.در واقع ارتباط بین کنسول مدیریتی و Agent نصب شده روی سیستم قطع شده و احتمال بروز مشکلات از قبیل دریافت نکردن آپدیت های جدید، پالیسی ها و ... وجود خواهد داشت.

برای بررسی این موضوع مراحل زیر را دنبال کنید.

ابتدا  از مسیر C:\Program Files (x86)\Kaspersky Lab\NetworkAgent فایل اجرایی Klcsngtgui.exe را باز می کنیم.در پنجره باز شده روی Send heartbeat  کلیک می کنیم. در صورتی که ارتباط با کنسول بر قرار باشد زمان و تاریخ در مقابل گزینه Last access  تغییر می کند . برای اطمینان بیشتر لینک دوم یعنی Run klnagchk utility  را می زنیم.در برخی موارد همانند تصویر فوق تست ارتباط و تمامی موارد به صورت کاملا نرمال نمایش داده می شود اما همچنان کنسول با این سیستم ارتباطی ندارد.

در صورت بر طرف نشدن مشکل از مسیر "C:\Program Files (x86)\Kaspersky Lab\NetworkAgent\klmover.exe" فایل اجرایی klmover.exe را اجرا می کنیم.


در اکثر موارد با انجام عملیات فوق مشکل بر طرف شده و سیستم روی کنسول به حالت عادی و به شکل  نمایش داده می شود.

در صورتی که پس از انجام این مراحل مشکل همچنان باقی است می توانید از طریق Control Panel  سیستم کلاینت Agent  را حذف و مجددا نصب نمائید.