نحوه نصب Agent و Endpoint به صورت Manual

همان طور که در آموزش  Remote installation via Kaspersky Security Center 11  مشاهده کردید می توانید از طریق کنسول مدیریتی کسپرسکی نرم افزار مورد نظر خود را نصب کنید. اما گاهی به دلایل خاصی لازم است که به صورت Manual نصب بر روی سیستم انجام شود. در ادامه مراحل نصب شرح داده می شود:

1.ابتدا بر روی سیستم مورد نظر Share سروری که کنسول کسپرسکی بر روی آن نصب شده است را باز کنید و از مسیر klshare\Packages می توانید پوشه نرم افزار مورد نظر را انتخاب و روی سیستم کپی کنید. در اینجا به نصب Agent می پردازیم.
2.از داخل پوشه گزینه Setup.exe را اجرا می کنید.
 

3.بر روی گزینه Next کلیک کنید.4.قرار داد مربوطه را پذیرفته و Next بزنید.5.در این مرحله باید IP سروری که کنسول کسپرسکی بر روی آن نصب شده است را وارد نمایید. لازم به ذکر است که پورت های لازم جهت ارتباطات در این بخش وجود دارند.6.در این مرحله می توانید در صورت لزوم اطلاعات Proxy Server خود را وارد نمایید در غیر این صورت Next بزنید.7.اگر سیستم شما با سرور مستقیما در ارتباط می باشد در این مرحله نیازی به تغییر گزینه ندارید.8.در این مرحله که مربوط به Certificate می باشد، گزینه پیش فرض بیان می کند که در اولین ارتباط Agent با کنسول مدیریتی آن را دریافت می کند و گزینه بعد امکان انتخاب Certificate به شما می دهد.9.در این مرحله می توانید برای مدیریت راحت تر سیستم ها برای آن ها تگ انتخاب کنید.10.در این مرحله هر یک از گزینه ها را در ذیل به اختصار شرح می دهیم:

گزینه اول: نصب خودکار آپدیت ها و پچ ها حتی با وضعیت Undefined.

گزینه دوم: محافظت از سرویس Network Agent در زمان نصب.

گزینه سوم: ارائه کارایی بهتر در زمان استفاده از تکنولوژی Virtual Desktop(VDI).

گزینه چهارم: غیر فعال کردن Task های Vulnerability، Inventory برای سیستم های .Virtual11.در این مرحله به شما این هشدار داده می شود که در فرآیند نصب سرویس Network Agent  فعال می شود. باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر در حال ساخت Image برای استفاده در کل شبکه هستید این گزینه را غیرفعال نمایید.12.در این مرحله پس از بررسی تنظیمات برای نصب گزینه Install را انتخاب کنید.13.منتظر بمانید تا مراحل نصب کامل شود.14.در پایان گزینه Finish را انتخاب کنید.در ادامه مراحل نصب KES را شرح می دهیم:

1.از مسیر klshare\Packages پوشه نصبی KES را انتخاب نمایید.

 
2.از داخل پوشه Setup.exe را اجرا کنید.3.بر روی گزینه Next کلیک کنید.4.قراردادهای مربوطه را تائید کرده و Next بزنید.5.در این مرحله می توانید نصب Component ها را در صورت لزوم تعیین کنید.6.در این مرحله می توانید محل نصب را انتخاب نمایید.7.در این مرحله توضیح داده شده که اگر از تنظیماتی که تا کنون انجام داده اید برای ادامه نصب  Install  را انتخاب کنید همچنین گزینه ها در ذیل به اختصار شرح داده شده است:

گزینه اول: محافظت از پروسه نصب نرم افزار.

گزینه دوم: ارائه کارایی بهتر در زمان استفاده از  Citrix PVS.

گزینه سوم: اجرا KES و Task ها از طریق Command Line با اضافه کردن فایل avp.com به system variable %PATH%.8.منتظر بمانید که مراحل نصب کامل شود و در نهایت Finish را بزنید.9.پس از تکمیل فرایند نصب قرارداد استفاده ازKSN را قبول کنید.