تنظیمات encrypted connection scan در کنسول مدیریتی کسپرسکی


گاهی اوقات هنگام باز کردن بعضی از وبسایت ها با ارور "Certificate verification problem detected" یا "Authenticity of the domain to which encrypted connection is established cannot be guaranteed" مواجه می شویم که به معنای نا امن بودن آن وبسایت می باشد که پیشنهاد می گردد آن وبسایت باز نشود ولی اگر از معتبر بودن آن سایت مطمئن هستید می توانید مانند شکل زیر با کلیک بر روی گزینه ی مشخص شده سایت را مشاهده فرمایید.


همچنین برای اینکه دیگر این پیغام برای سایت های مورد اطمینان شما ظاهر نشود مراحل زیر را انجام دهید:

1.کنسول مدیریتی Kaspersky(KSC) را باز کنید و همانند شکل زیر از قسمت Policies روی پالیسی مورد نظر خود دبل کلیک کنید.


2.در پنجره ی باز شده مانند شکل زیر  از قسمت General Setting گزینه ی Network setting را انتخاب و در سمت راست گزینه ی Encrypted connection scan را مشاهده می کنید. اگر می خواهید Certificate و صحت دامین سایت هایی که در شبکه شما استفاده می شود توسط آنتی ویروی Kaspersky بررسی نگردد می توانید با برداشتن تیک Scan encrypted connection این گزینه را غیرفعال کنید ولی اگر می خواهید این گزینه فعال باشد ولی با باز کردن بعضی از سایت های مورد تایید شما با  این ارور مواجه نباشید می توانید مطابق شکل روی Trusted domains کلیک کنید.


3. در پنجره ی باز شده مطابق شکل زیر با زدن گزینه Add و وارد کردن  URL مورد نظر می توانید سایت مورد تایید خود را Trust کنید و دیگر با ارور مذکور برای باز کردن سایت Trust شده  مواجه نمی شوید.