ساخت Application Categories (قسمت دوم)

همانگونه که در بخش قبل مطالعه نمودید از Application Categories برای انجام تنظیمات بر روی یک فایل یا مجموعه ای از فایل ها استفاده می شود.

کارشناسان شرکت کسپرسکی به طور پیش فرض Category هایی طراحی کرده اند که برای راحتی و بالا بردن سرعت در انجام کارها مورد استفاده قرار می گیرد.

برای انجام این کار در پنجره New Category Wizard با کلیک بر روی مثلث کناری دکمه Add باید گزینه KL category  را انتخاب نمائید و روی کلید Next کلیک کنید.

.در پنجره بعدی که برای شما نمایش داده می شود می توانید دسته بندی های متفاوت را مشاهده نموده و بر اساس نیاز یک یا چند گروه را انتختب نمائید.همانگونه که در تصویر فوق مشاهده می کنید هر مورد دارای تعدادی زیر مجموعه می باشد که بر اساس نیاز می توانید آنها را انتخاب نموده و یا تیک کناری این گزینه را بر دارید تا پالیسی که بعدا تعریف می کنیم روی این بخش اعمال نشود.


درپنجره بعدی می توانید برای گروهی که انتخاب کرده اید استثنا قائل شوید به عنوان مثال می توانید تیک گزینه Browser  را بزنید و در این بخش یکی از مرور گر ها را انتخاب و به عنوان استثنا از قانون کلی اعمال شده بر روی این دسته در نظر بگیرید.

همانگونه که در قسمت اول توضیح داده شد با کلیک بر روی مثلث کوچک کناری کلید Add  یک لیست برای شما نمایش داده می شود که می توانید از محل مورد نظر نرم افزار مربوطه را انتخاب نمائید.در پنجره information from file شما قادر خواهید بود بر اساس سه مولفه Certificae ، File Hash و Metadata ( وارد کردن اطلاعات دقیق شامل نام، ورژن، شرکت سازنده و ...) نرم افزار مورد نظر را انتخاب نمائید

پنجره بعدی نمایانگر آن است که تنظیمات به پایان رسیده می توانید برای تکمیل کار روی دکمه Finish  کلیک نمائید و یا با استفاده از فلش پیمایش در بالاو سمت چپ صفحه به مراحل قبل بازگردید و تنظیمات را انجام دهید.

پس از اتمام کار در بخش  Application Categories از بخش  Advanced  قادر خواهید بود  Category ساخته شده را ببینید و به تنظیمات انجام شده دسترسی داشته باشید و در صورت نیاز آن ها را تغییر دهید