بر طرف کردن پیام خطای The application needs to be restored


گاهی اوقات ممکن است در زمان نصب آنتی ویروس به صورت ریموت ارتباط کلاینتی با سرور قطع شود (restart کردن سیستم، خاموش کردن، بروز مشکل در شبکه و یا...) که در این صورت آنتی ویروس به صورت ناقص روی سیستم نصب شده و هنگام روشن شدن سیستم توسط کاربر، قبل از مشاهده صفحه لاگین پیام خطایی که در تصویر زیر مشاهده می کنید نمایش داده می شود.

در این زمان اگر بر روی کنسول سیستم مورد نظر را مشاهده کنید به صورت  نمایش داده می شود و پیام خطای زیر در کادر سمت راست و در بخش مشخصات این سیستم دیده می شود.

همانگونه که در مطالب آموزشی قبلی منتشر شد، اولین خطا مربوط به عدم ارتباط صحیح بین Agent  و کنسول می باشد. در حال حاضر و به دلیل بروز مشکل در کلاینت Agent به صورت ریموتی قابل نصب نمی باشد.

به دلیل قطعی ارتباط درحین پروسه نصب باید از روی سیستم کلاینت ببینیم عملیات نصب تا چه مرحله ای پیش رفته برای این کار در Control Panel  وارد بخش   شده و به دنبال فایل های نصب شده کسپرسکی میگردیم.

در صورتی که نرم افزار های مشخص شده در عکس فوق را مشاهده کردید یعنی نصب روی سیستم کاربر انجام شده است اما بنا به بروز مشکلی کامل نشده است.

به مسیر C:\Program Files (x86)\Kaspersky Lab\NetworkAgent رفته و را اجرا کنید.

همانند تصویر فوق در مقابل Current server باید نام یا IP سروری که کنسول روی آن نصب شده را مشاهده نمائید در غیر این صورت نصب Agent  به درستی انجام نشده است . در مرحله بعد بر روی Send heartbeat کلیک کنید. در مقابل last access ساعت و تاریخ پس از چند ثانیه تغییر کرده و زمان فعلی سیستم نمایش داده می شود که این نشان دهنده بر قراری ارتباط با سرور است.

در مرحله بعد از مسیر فوق و در پوشه Agent ، را اجرا می کنیم و منتظر می مانیم تا فرآیند پایان یابد.

تا این مرحله می توان گفت اگر مشکل مر بوط به عدم برقرار ی ارتباط Agent  با کنسول بوده این مشکل بر طرف شده است بنا بر این برای بررسی این موضوع از روی کنسول وضعیت فعلی سیستم را چک کنید اگر مشکل بر طرف شده باشد آیکون سیستم به شکل  تغییر می یابد .

اگر هنوز مشکل بر طرف نشده و آیکون روی کنسول به رنگ قرمز مشاهده می شود و پیام های خطا نیز از بین نرفته اند باید مجددا به سراغ سیستم کاربر رفته و از Control Panel وارد بخش  شده و روی Kaspersky Endpoint Security for Windows راست کلیک کرده و روی Change  کلیک می کنیم .اگر مراحل نصب حدود 70 درصد تکمیل شده و سپس ارتباط قطع گردد گزینه Repair در تصویر فوق فعال می شود که با استفاده از آن می توانید مشکل را بر طرف نمائید در غیر اینصورت تنها گزینه Remove  فعال می باشد که باید ویروس حذف و مجددا نصب شود.