تنظیمات Basicسوفوس

پس از اولین ورود به فایر وال سوفوس قبل از نمایش هر چیزی مجوز تائیدیه برای استفاده از این فایروال نمایش داده می شود که باید بر روی دکمه I Accept کلیک کنید.

با تائید این بخش در صفحه بعدی یا همان صفحه خوش آمد گویی شما کلید هایی مشاهده می کنید که با کلیک بر روی  طی چند مرحله و با تنظیمات پیش فرض فایر وال آماده کار می شود و با انتخاب کلید می توانید دستگاه خود را ثبت کنید.

در اولین مرحله تنظیمات پورت wan انجام می گیرد 


با انتخاب کلید  در صفحه اول ، برای ثبت دستگاه فایروال پنجره ای برای شما باز می شود که در این مرحله باید تست راستی آزمایی انجام دهید و اثبات کنید که این عملیات توسط یک ربات انجام نمی شود.


در صفحه بعد شماره سریال دستگاه به شما نمایش داده می شود برای ادامه کار بر روی لینکclick here کلیک کنید.

در مرحله بعد باید تعیین کنید که از فایروال به صورت bridge استفاده می کنید و یا Gateway.

با انتخاب Gateway در مرحله بعد باید برای پورتهای دستگاه ip تعریف کنید و وظیفه هر یک را تعیین نمائید.( کدام پورت lan،wan و... است)

در مرحله بعد باید تنظیمات DNS را انجام دهید . می توانید تعیین کنید که این تنظیمات به طور اتومات و توسط سرور انجام شود و یا به صورت دستی.

در مرحله بعد می توانید پالیسی های مورد نیاز را از بین پالیسی های پیش فرض انتخاب نمائید.


با انتخاب App Filter  می توانید از بین گزینه های زیر موارد مورد نیاز را انتخاب کنید.

و با انتخاب IPS می توانید گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.

در صورتی که در مجموعه از میل سرور استفاده می کنید و مایل هستید پیام های فایر وال را به صورت ایمیل دریافت کنید فقط کافی است به سادگی بخش بعدی را کامل کنید.

در مرحله بعد باید ساعت، تاریخ و موقعیت جغرافیایی را مشخص کنید.

در آخرین مرحله خلاصه ای از تنظیمات انجام شده نمایش داده می شود که با تایید این تنظیمات دستگاه فایروال یک بار ریبوت شده و آماده فعالیت در شبکه بر اساس تنظیمات انجام شده می باشد.